Klasör Dosya Nasıl Mail Atılır ?

Husameddin

Global Mod
Global Mod
** Klasör Dosya Nasıl Mail Atılır?

Klasör veya dosyaları e-posta yoluyla göndermek, belgeleri paylaşmanın hızlı ve etkili bir yoludur. Bu işlem, birçok çevrimiçi e-posta sağlayıcısı ve uygulama aracılığıyla kolayca yapılabilir. Ancak, bu adım adım rehberde, bu işlemi daha ayrıntılı bir şekilde ele alacağız, böylece herkes rahatlıkla klasör veya dosyaları e-posta ile gönderebilir.

**Adım 1: Dosyaları veya Klasörü Sıkıştırın**

Dosyaları e-posta ile gönderirken, genellikle dosyaların bir araya toplanması ve sıkıştırılması gerekir. Bu, dosyaları daha küçük bir boyuta indirger ve gönderme işlemini hızlandırır. Windows için, dosya veya klasörü seçin, sağ tıklayın, ardından "Send to" ve "Compressed (zipped) folder" seçeneğini seçin. Mac kullanıcıları için, dosyayı veya klasörü seçin, sağ tıklayın, ardından "Compress" seçeneğini seçin.

**Adım 2: E-posta Hesabınızı Açın**

Dosyaları göndermek için kullanacağınız e-posta hesabını açın. Genellikle bir web tarayıcısı veya e-posta istemcisi aracılığıyla erişebilirsiniz. Gmail, Yahoo Mail, Outlook gibi popüler e-posta sağlayıcılarından birini kullanabilirsiniz.

**Adım 3: Yeni Bir E-posta Oluşturun**

E-posta hesabınıza giriş yaptıktan sonra, genellikle "Yeni E-posta" veya "Yeni Mesaj" gibi bir seçenek bulabilirsiniz. Bu seçeneği tıkladıktan sonra, bir iletişim formu açılacaktır.

**Adım 4: Dosyaları Ekle**

E-posta oluşturucusunda, "Ekle" veya "Dosya Ekle" gibi bir seçenek bulunur. Bu seçeneği tıkladıktan sonra, bilgisayarınızdaki sıkıştırılmış dosyayı seçin. Dosya ekledikten sonra, e-postanızın ekler bölümünde dosyanızın adını göreceksiniz.

**Adım 5: Alıcıyı Belirleyin ve Mesajınızı Yazın**

E-postayı göndereceğiniz kişinin veya kişilerin e-posta adreslerini "Alıcı" veya "Kime" alanına ekleyin. Ardından, isterseniz bir konu ve mesaj ekleyebilirsiniz. Bu, dosyalarınızı gönderdiğiniz kişilere bir not bırakmanızı sağlar.

**Adım 6: E-postayı Gönderin**

Tüm gerekli bilgileri girdikten ve dosyaları ekledikten sonra, e-postayı göndermek için genellikle "Gönder" veya "Send" düğmesine tıklayın. E-postanız alıcılara gönderilecek ve dosyalarınız onlara ulaşacaktır.

Kısacası, dosya veya klasörleri e-posta ile göndermek oldukça kolaydır. Dosyaları sıkıştırarak ve bir e-posta oluşturucusu aracılığıyla alıcıya göndererek bu işlemi hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.