Ryanair & Co. ile uçuş: Düşük maliyetli havayolları bizi kölelere ve kaşiflere dönüştürüyor

Selvi

New member
Fikir Hava yolculuğu

Düşük maliyetli havayolları bizi aynı zamanda köle ve kaşif haline getiriyor

Son yıllarda düşük maliyetli havayollarına karşı gözle görülür bir antipati gelişti. Çoğu eleştirmen bile muhtemelen en ucuz uçuşu rezerve etmekte tereddüt etmediğinden, bu nefret çoğu zaman bağnazdır. Ve son olarak, bu havayolları yeni fırsatların önünü açıyor.

Şu an: 15:53| Okuma süresi: 3 dakika

Ufkunuzu genişletin: İkinci sıradaki şehirler, burada Padua, buna değer

Ufkunuzu genişletin: İkinci sıradaki şehirler, burada Padua, buna değer

Kaynak: Getty Images aracılığıyla LightRocket

WELT podcast'lerimizi buradan dinleyebilirsiniz

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir; çünkü gömülü içeriğin sağlayıcıları, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak bu izni gerektirir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

vya da geçenlerde Padua'da birkaç gün geçirdim; espressonun fiyatının nadiren 1,50 avrodan fazla olduğu ve başlıca turistik yerleri botanik bahçesi ve üniversite olan güzel, sakin bir kasaba. Padua pek çok yabancının, belki birkaç kilise aşığının ve Erasmus başvurusu Roma veya Floransa için yeterli olmayan birkaç öğrencinin geldiği bir yer değil. Padua'ya gitmeyi düşündüm çünkü bir zamanlar orada öğretmenlik yapmış olan “Galileo'nun Hayatı” kitabının okul kopyasına daha önce rastlamıştım.

Ryanair ile seyahat ediyordum, daha doğrusu havayolunun yolcuları sadece yarım saat uzaklıktaki Venedik'e taşıdığı Treviso'ya uçtum. Padua ise güneybatıya sadece bir taş atımı uzaklıkta. Ama muhtemelen Treviso'dan Padua'ya tek başına seyahat eden az sayıdaki kişiden biriyim ve tüm şirketler arasında Ryanair'in bu bağlantıyı teklif etmesinden mutlu oldum.

Son yıllarda, düşük maliyetli havayollarına karşı gözle görülür bir antipati gelişti, çünkü uçuşlarının klasik havayollarına göre daha az ekolojik olduğu, şirketlerin çalışan haklarına saygı göstermediği ve pek çok kişinin hala ek ücret ödemeniz gerektiğine inanamadığı görülüyor. bagaj.

Çoğu eleştirmen muhtemelen istenen varış noktasına en ucuz uçuşu teklif ettiği anda Easyjet & Co.'ya rezervasyon yaptırmaktan çekinmediği için bu nefret çoğu zaman bağnazdır. Bu tür havayollarının bazı yönleri kesinlikle yanlış bir şüphecilikle görülmese de, genellikle büyük havayollarının onlara uçmaması veya nadiren uçması nedeniyle normalde ulaşılması çok zor olan destinasyonlara hizmet vermektedirler.

Düşük maliyetli havayolları yeni tatil yerlerini popüler hale getirin

Elbette bu fedakarlıktan değil, daha önemli havalimanlarındaki kalkış ve iniş slotlarının çok pahalı olması ya da bulunmaması ve havayollarının bu nedenle uzak il havalimanlarına yönelmesi nedeniyle oluyor. Ancak bazı durumlarda daha önce aklınıza bile gelmeyecek yerlere ulaşırsınız; çünkü sizi doğrudan Pescara'ya, Oujda'ya veya Doğu Midlands'e başka kim götürebilir ki?

Hava yolculuğu hakkında daha fazla bilgi:

Elverişli bir şekilde, evime en yakın havaalanı olan Maastricht/Aachen'e hâlâ yalnızca düşük maliyetli havayolları hizmet veriyor. Ve son olarak, ancak son yıllarda neredeyse tüm arkadaş çevremin gittiği Porto gibi, ancak düşük maliyetli uçuş bağlantılarının kurulmasıyla popüler hale gelen destinasyonlar var.

Ryanair gibi havayollarında kararsız bir durum var: Günün sonunda neredeyse hepimizi varış noktasının kölelerine dönüştürüyorlar; uygunsuz alternatif havalimanlarına ucuz olduğu için ya da sadece bu havayolları oraya uçtuğu için uçuyoruz; Ben de bir istisna değilim. Aynı zamanda dağınık destinasyonlar, ara sıra başka yerlere seyahat etme fırsatını da sunuyor. Yani Bergamo ve Girona'ya doğru yola çıktık; hem de sadece transit geçiş için değil.

Burada üçüncü taraflardan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir; çünkü gömülü içeriğin sağlayıcıları, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak bu izni gerektirir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.